FORGOT YOUR DETAILS?

Integral Spor Sistemleri
Halı saha yapımı ve yapay çim üretiminde uluslararası kalite de üstün hizmet vermektedir.

INTEGRAL SPOR, uzman ekibiyle halı saha yapım hizmetini
4 hafta gibi süre de anahtar teslim olarak yapabilmektedir.

Tüm açık halı saha ve kapalı halı saha hizmetleri titizlikle, anahtar teslim olarak yapmaktayız!

Halı Saha Yapımı

Günümüzde futbol oldukça sevilen bir spor dalı olmakla beraber yediden yetmişe herkes bu spor dalına ilgi duymaktadır. Hal böyle olunca halı saha yapımı oldukça artmış ve birçok firma bu alanda çalışmaya başlamıştır.

Yatırımcıların çok fazla tercih ettiği bir alan olmakla beraber halı sahalar, futbol kulüpleri için getirisi yüksek bir sektör haline gelmiştir. Bununla beraber birçok futbol sever, rahat hissettikleri ve oyunun tadını çıkarabildikleri halı sahalara düzenli olarak gitmeye başlamıştır. Bundan dolayı, halı saha yapımı konusunda firmalar arasında büyük bir rekabet ortamı oluşmuştur. Integral Spor, bu rekabet ortamında lider halı saha yapımı firmaları arasında yer almış, üretici ve uygulayıcı bir firma olarak milyonlarca kişiye keyifli bir oyun deneyimi sunmaktadır. Sizler için hazırladığımız bu yazıda halı saha çeşitlerini inceleyecek ve diğer önemli noktalara değineceğiz.

Halı Saha Çeşitleri

halı saha yapımı

1. Açık Halı Saha Yapımı

Açık halı saha; zeminde üçüncü nesil sentetik çimlerin kullanıldığı, saha kenarlarının tel örgü ile kapatıldığı, çatının file ile örtüldüğü bir sistemdir. Açık halı sahaları genellikle 20x40m ile 30x50m arasında değişen boyutlarda yapılır ancak müşterinin talebine göre bu ölçü değişebilir. Integral Spor’un uzman ve deneyimli ekibi, açık halı sahaları 4 hafta içinde tamamlayarak anahtar teslimi yapabilir.

Açık halı saha yapımında dikkat edilmesi gereken temel noktalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Dayanıklı ürün seçimi yapılmalıdır. Saha dış mekanda yapılacağı için tüm iklim koşullarına dayanıklı olmalıdır.
 • Alt yapı işlemleri tamamlandıktan sonra alan yüksek kaliteli suni çim veya suni çim halılarla kaplanmalıdır. Çimin ömrünü uzatan ve spor konforunu artıran dolgu malzemeleri kullanılmalıdır.
 • Saha tasarımları ve teknik çizimler, müşterinin talebi doğrultusunda hazırlanmalı ve sürece müşteri onayı alındıktan sonra başlanmalıdır.
 • Uygulamada FIFA standartlarını esas alınmalıdır.

Açık halı saha yapımı için takip edilen işlemler şu şekilde sıralanabilir:

 • Hatıl kalıp işlemleri,
 • Altyapı çalışması,
 • File uygulaması,
 • Tel örgü uygulaması,
 • Çim halı uygulaması,
 • Yapıştırma işlemi,
 • Aydınlatma işlemleri.

2. Kapalı Halı Saha Yapımı

Integral Spor açık halı sahanın yanı sıra kapalı halı saha hizmeti de sunmaktadır. Müşterinin tercihi göz önüne alınarak kapalı halı sahalarda modern sosyal tesisler ve ferah kullanım alanları oluşturmakla beraber 24 saat kullanım imkanı tanıyan alanlar oluşturulur. Integral Spor ailesi, kapalı saha yapımında ürettiği yüksek kaliteli sentetik çimlerden yararlanarak sporculara konforlu bir alan sunar. Her mevsim 7/24 kullanılabilen kapalı halı sahalar; branda, trapez sac veya sandviç panel gibi malzemelerle çevrilidir. Sahanın etrafında ise güvenlik ağları bulunmaktadır. Kapalı halı sahalar, uygulamanın yapılacağı alan ölçülerine göre planlanır ve sürece bu ölçümler sonucu adım atılır. Kapalı halı saha yapımı ve halı saha yapımında kullanılan malzemeler hakkında daha fazla bilgi almak için Integral Spor ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

3. Mini Halı Saha Yapımı

Çok fazla kişi tarafından bilinmese de mini halı saha aslında sıklıkla tercih edilen bir saha türüdür. Kurulumu oldukça kolay olan mini halı saha, sevimli alanlar yaratmakla beraber hızlı bir şekilde kurulabilen sahalardır. Mini halı sahanın tüm parçaları demonte olarak üretilmektedir. Böylelikle gerektiğinde hareket ettirilebilir bir sahadır. Kullanılan tüm ürünler FIFA standartlarında olmakla beraber saha, güvenlik ağları ile çevrilidir. Farklı ölçü ve ölçülerde yapılabilen ürün hakkında detaylı bilgi almak için dilediğiniz zaman bizlere ulaşabilirsiniz.

Halı Saha Çimi

Halı saha yapımında dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de seçilen çim türüdür. Saha yapımında iklim koşullarının dikkate alınması gerekir. Bundan dolayı, doğal çime göre çok daha dayanıklı bir ürün olan suni çimin tercih edilmesi çok daha doğru bir karar olacaktır. Böylelikle hem sıcak hem de soğuk iklimlere dayanıklı çim modellerinden bir tanesi tercih edilerek olası olumsuzlukların önüne geçilmesi sağlanır.

kapalı halı saha yapımı

Açık halı saha ve kapalı halı sahaların yapımı arasında bazı önemli farklar vardır. Örneğin, açık halı sahalarda yapay çim halı yazın, doğrudan güneş ışınlarına maruz kalırken kışın ise yağmur ve kar gibi hava durumlarından dolayı hızlıca yıpranır. Bu durumda çim halı sürekli değiştirilmek durumundadır. Kapalı halı sahalara bakıldığında halı sahanın üzerinin kapalı olması nedeni ile kullanılan çimin çok hava almadığı bilinir. Dış etkenlerden uzak olsa da hava alanın almıyor olması uzun vadede suni çim halı üzerinde yıpratıcı etkilere neden olacaktır. Bu nedenle de çim seçim yapılırken dikkate alınması gereken en önemli konu çim halının gerçek anlamda kullanışlı olup olmadığıdır.

Halı sahaların yapımında suni çim uygulamasında şu aşamalar takip edilir;

 • Projelendirme Aşaması,
 • Suni Çim Üretim Aşamaları,
 • Suni Çimi Serme Aşaması,
 • Halı Saha Çizgilerinin Çekilmesi,
 • Suni Çim Temizleme Aşaması,
 • Halı Sahanın Müşteriye Teslimi.

Halı Saha Yapımı Maliyeti

Halı saha yapımında çim halı tercihiniz mühimdir. İpliğin kalitesi, monofilament olması, hav boyu, hav sıklığı gibi etkenlerden dolayı fiyatta değişiklik görülebilir. Halı saha ışıklandırmasının da fiyatta artışa neden olduğu unutulmamalıdır. Bu gibi faktörlerden dolayı fiyatlarda değişiklik görülmesi oldukça doğal olup net bir halı saha yapımı maliyeti için tercih ettiğiniz firma ile iletişime geçmeniz önerilir.

Integral ile Halı Saha Yapımı

Eğer sizler de halı saha alanında uzman bir firma ile çalışmak isterseniz, web sitelerimizi ziyaret edebilir ve bizimle anında iletişime geçebilirsiniz. Sağdaki formu doldurarak talep oluşturabilir veya müşteri desteğimize 0 (212) 678 13 13 numaramızı arayıp bağlanarak halı saha yapımı fiyatları gibi konularda bilgi edinebilirsiniz. Uzman ekiplerimiz mümkün olan en kısa sürede sizlere geri dönüş sağlayacak ve bizler de Integral Spor ailesi olarak en iyi ürün için durmadan çabalayacağız!

Halı Saha İmal

kapalı halı sahaRead more +12 December 2022 By HALI SAHA YAPIMI in Halı Saha Çimi, Halı Saha nedir?, Halı Saha Yapan Firmalar, Spor Tesisi Yapımı

Kapalı ve Açık Halı Sahalarda Suni Çim Kullanımı

Futbol taraftarlarının en popüler bulduğu tesislerden biri de halı sahalardır. Spor sahaları için en değerli seçeneklerden biri hem açık halı saha hem de kapalı halı saha olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, hem iç hem de dış mekan spor tesislerinin tasarımının hangi yönleri en önemlidir? Bu konunun detaylarına baktıktan sonra açık ve kapalı halı sahalarda kullanılan suni
suni çimRead more +07 November 2022 By HALI SAHA YAPIMI in Halı Saha Çimi, Spor Tesisi Yapımı

Neden Doğal Çime Göre Suni Çimler Çok Fazla Tasarrufludur?

Kapalı alanlarda çok sayıda katılımcının olduğu organizasyonlarda suni çim kullanılsa da zeminin sertliği nedeniyle aşınma görülmez. Kapalı alanlardaki suni çim, hareket potansiyelini artıran kaymaz bir kalite sağlar. Suni çim, dışarıda kullanıldığında kuşkusuz doğal oluşumlardan etkilenmez. Kapalı halı sahalarda açık sahalara göre daha az granül ve kuma ihtiyaç duyulur. Güneşin yakıcı zamanlarında ise saha bakımı doğru
çim halıRead more +23 October 2022 By HALI SAHA YAPIMI in Halı Saha Çimi

Sporcuların Ayak Sağlığında Çim Halı Etkisi Nedir?

Çim halı kullanımı günümüzde yaygın olup her spor sahasında tercih edilmektedir. Dayanıklılığının ve kullanışlılığının yanı sıra sporcular için de oldukça önemlidir. Ayak sağlığına direkt etki eden çim halının önemi oldukça büyüktür. Ayaklar spor yaparken en aktif organ olduğu için sağlığına ve bakımına önem verilmelidir. Buna uygun ayakkabı ve çorap giymek, ayak bakımını düzenli olarak yapmak

INTEGRAL

SPOR SAHALARI YAPIMI
 • Tesislerimiz de "Yapay çim halı" üretimi, "halı saha yapımı", tenis kortları yapımı, basketbol sahaları yapımı, çok amaçlı sportif saha yapımı, yeni nesil spor zeminleri; tartan akrilik poliüretan zemin, spor ekipmanları satış montaj ihracat ve dahası ...
  integral, halı saha, iletişim
  INTEGRAL SPOR
 • Standart halı saha ölçüleri takriben 30m X 50m olarak kabul eedilmektedir.
  INTEGRAL SPOR SİSTEMLERİ

INTEGRAL SPOR

1500+

Açık halı saha

3200+

Kapalı Halı Saha

120.000m³

Suni Çim Satışı

180+

Uluslararası Proje

KURUMSAL
Referanslar

TOP