FORGOT YOUR DETAILS?

Integral Spor "Kapalı Halı Saha Yapımı, Suni Çim
ve Spor Zeminleri üretiminde Uluslararası Kalite!
"

INTEGRAL, uzman ve sahasında mütehassıs çalışanları ile kapalı halı sahayı,
4 hafta gibi kısa bir sürede anahtar teslim olarak problemsiz teslim eder.

Integral Spor, spor sahaları, kapalı halı saha yapımı hizmeti verir ve kapalı saha projeleriniz anahtar teslim olarak yapılmaktadır.

Kapalı Halı Saha Yapım Aşamaları

ALTYAPI

Hafriyat işleri, civar hatıl betonu, yüzey suyu tahliye, beton dökümü ve mıcır dolgu gibi işlemler gerçekleştirilir.

ETRAF DEMİRİ

“X” şeklinde çapraz borularının kaynak yapımı ve montajı, aydınlatma direği, kale direklerinin yerleştirilmesi gibi işlemler gerçekleştirilir.

TEL ÖRGÜSÜ

5×5 cm aralığı, 3.5 - 6 mm et kalınlığında, daldırma galvanizli PVC tel örgü kaplama işlemleri yapılır.

YAPAY ÇİM

Keçe serilmiş saha zeminine çim halı serilir ve iyice yapışması sağlanır ve özel kum dökme işlemleri yapılır.

Kapalı halı saha projeleriniz için arayın: 0 (212) 678 13 13

Kapalı Halı Saha Yapımı ve Maliyeti

Kapalı halı sahalar bizlere dört mevsim kullanma hakkı verdiği için genellikle tercih sebebi olmaktadır. Kapalı olmasıyla birlikte elbette içeriyi aydınlatacak ve ısıtacak sistemlerinde olması gerekmektedir. Kapalı halı saha yapımı, branda kapama, Integral panel kaplama veya trapez sac kaplama olarak üç şekilde yapılmaktadır. Son dönemlerde en sık tercih edilen, üstü çelik konstrüksiyonlarla birleştirilmiş, mevsim şartlarına göre yan kısımlar açılıp kapatılabilen branda kaplama olanlardır. Yaz aylarında manuel olarak 3 metre kadar açılır ve hava sirkülasyonu sağlanır.

Halı Saha Nedir?

Futbol oynanmak üzere zemini suni çim halı vb. özel bir maddeyle kaplı ve etrafı tel örgüyle çevrili alanlardır. Halı sahaların suni veya doğal çimli, kumlu olanlarla beraber kauçuk zeminli olanları da vardır. Halı sahalar kötü hava şartlarından korunmak için kapalı tavanlı halı sahalar, izleyici koltuklu, kafeli, bekleme salonlu, soyunma odalı, gece aydınlatmalı, gol anonslu, kameralı gibi birçok özellikler eklenerek daha çeşitlenmektedir. Tüm bunlar kapalı halı saha yapım maliyeti konusunu etkileyen etmenlerdir.

Halı Saha Türleri

Halı sahalar kapalı halı saha, açık halı saha ve çok amaçlı halı sahalar olarak üçe ayrılır. Firmamız bu türlerin hepsini profesyonel şekilde inşa etmekte ve anahtar teslim halı saha fiyatlarını sizler için en makul seviyede tutmaktadır.

Kapalı Halı Saha Yapımı ve Aşamaları

kapalı-halı-saha-yapımı

Kapalı halı saha ölçüleri, en: 20 – 30m boy: 40 – 60m arasında yapılmakta olup, uygulanacak alanın ölçülerine ve müşterilerimizin tercihlerine göre inşa edilmektedir. Genellikle tercih edilen ölçü 30x50 halı saha ölçüsü olup, 30x50 halı saha maliyeti de buna göre değişmektedir. Bir halı sahanın inşa edilmesi beklenmedik durumlar hariç yaklaşık 1,5 ay kadardır. Bu süreçlerin en önemli kısmı altyapı çalışmalarına harcanmaktadır. Çünkü alt yapıda meydana gelen bir hata sahanın tamamını etkileyip gerekli konforu siz müşterimize vermeyecek ve kapalı halı saha yapımı maliyetine ekstralar yükleyecektir.

Kapalı Halı Saha Alt Yapı İşleri

Alt yapı hazırlıkları yaklaşık 3 gün sürmekte ve eş zamanlı çalışılamadığı için yapımı ortalama 12 gün sürmektedir. Bu süre içinde,

 • Beton hatıl, Plywood kalıplar bağlanarak sağlam bir şekilde yerleştirilmelidir.
 • Alt zemin iyice sıkıştırılmalı ve hafriyatı temizlenmelidir.
 • Mıcır zemin katmanları eşit bir şekilde yayılmalı ve mastar yapılmalıdır.
 • Beton ve asfalt zeminlerde dalgalanmalar olmamalıdır.
 • Kalıplar saha etrafına belirlenen ölçülere göre bağlanır. İçerisine 10 ve 12 Q’luk demir çubuklar kullanılarak hasır yapılmalıdır.
 • Demir hasır yerleştirildikten sonra belli Aralıklarla 30 cm derinliğinde drenaj boruları yerleştirilmeli ve böylece suyun tahliyesine yol açılmalıdır. Burada
  dikkat edilmesi gereken, drenaj borularının eğiminin dışa eğimli yerleştirilmesidir.
 • Mıcır zeminlerde hatıl içine, 8m aralıklarda tahliye boruları yerleştirilmelidir.
 • Beton zeminlerde ve asfalt zeminlerde %0.05 eğim verilerek su yüzeyden tahliye edilir.
 • Çevre hatıl içerisine belli aralıklarla ankraj sac plakalar saplamalarla betona yerleştirilmelidir.
 • Çevre kalıplarına BS20 hazır beton dökülmelidir.
 • Sonrasında saha zemine mıcır dolgu yapılmalıdır.

Kapalı Halı Saha Üst Yapı İşleri

Çelik konstrüksiyon ve boyaları işlemlerinin montajı ortalama 10 gün sürmektedir. Çelik konstrüksiyon modüler sistem, fabrika ortamında üretilmiş olmalıdır. Sabit sistem, yerinde ölçülere göre kesilerek kaynak işlemi yapılır. Halı saha çelik konstrüksiyon fiyatları uygulanacak alana göre farklı bedeller olacağı için net bir fiyat söylemek doğru olmamaktadır. Bizimle iletişime geçerek size en uygun halı saha yapımı maliyetini öğrenebilirsiniz.

 • Çevre hatıl içerisine yerleştirilen sac plakalara, birbiriyle bağlantılı çift dikey borular kaynak yapılmalıdır.
 • Dikey direkler üzerine makaslar monte edilir.
 • Makaslar üzerine yatay şekilde belirlenmiş aralıklarla borular monte edilir.
 • Sahanın sağ ve sol yanına projektör bağlantı boruları montajı yapılır.
 • Konstrüksiyonu bitince, sahanın üzeri branda veya cam elyaf malzemelerle kaplanır.
 • Sahaya 1 adet menteşeli kapı uygun olan kısma yerleştirilir.
 • İki adet kale direği yerlerine montajlanacaktır.
 • Saha etrafı daldırma galvanizli ve PVC kaplı tel örgü ile kaplanacaktır.
 • Tel örgü gerdirerek kaplanınca üzerine çelik halat gerdirilecek ve klemenslerle bağlanacaktır.
 • Kapalı halı saha yapımında yanları 12x12cm, tavan fileler 15x15 aralığında polyamid iplikten yapılmış filelerle kaplanacaktır. Kalelerin filesi ise 12x12cm’lik 4mm filelerden olmalıdır.
 • Projektör direklerine monte edilecektir.
 • Aydınlatma projektörleri sahanın tümünü aydınlatacak şekilde açıları ve aralıkları ayarlanarak sabitlenir. 400w metal halide projektörler ve 200w LED yerlerine takılacaktır ve son olarak Suni çim döşemesi yapılır.
 • Özel PE ham maddeden elde edilen, Yüksek dirençli UV katkılı ve futbol performansına uygun olarak üretilen sentetik çimler helmetin bezi ve PU tutkal ile projesine uygun olarak yerinde birleştirilir. Orijinal kendinden beyaz renkli çim halılardan çizgileri yerleştirilir. Ardından FIFA kriterlerine uygun kum ve granül dolgu malzemeleri ile doldurularak son aşamaya geçilir. Seviye düzeltme ve fırçalama işlemi yapıldıktan sonra oyun oynamaya hazır getirilir.

Kapalı Halı Saha Yapımında Kullanılan Ürünler

kapalı-halı-saha-yapım-maliyeti

Halı saha imalatı yapan firmalar bazında ilk tercihiniz Integral Spor olmalıdır. Kullandığımız tüm malzemeler kendi imalatımız olup, premium kalite mamul kullanılmaktadır. Bu durum siz proje sahiplerine uzun yıllar sorunsuz kullanım vaat etmektedir. Bu bir çeşit yatırım olup kısa süre içerisinde kendini amorti edebilmektedir.

Kapalı Halı Saha Çimi

Kapalı halı saha zemini güneş alan bölgeler olmadığı için doğal çime uygun alanlar değillerdir. Bu sebeple yüksek Integral kalitesinde çim halılarımızı kullanmaktayız. Bu halılarda isteğe ve yapılacak alana uygun hav yüksekliği seçilmelidir. Bu seçim 40mm ve 60mm arası hav boyları arasında olmalıdır. Suni çimin iplik kalitesi, monofilament olması, iplik sıklığı, omurgalı olup olmaması gibi faktörler ile doğrudan alakalıdır. Kapalı halı saha için SBR granül yerine gri granül veya yeşil granül konforu artırdığı gibi maliyeti de yükseltecektir.

Kapalı Halı Saha Maliyet Faktörü

Kapalı halı saha yapımı için kullanılacak malzeme seçenekleri, bunların kullanım miktarları ve malzeme kalitesi gibi farklı kritere bağlıdır. Alanın büyüklüğü ile başlayan bu kriterler kullanılan yapay çimin ve diğer akşamların kalitesi, alt yapı çalışmaları, meteorolojik şartlar, tercih edilen çatı ve aydınlatma sistemleri çerçevesinde şekil almaktadır. Bunlar ışığında size en kısa yoldan ortalama maliyet hesabını yapabilmemiz için bize taslak projelerinizi iletmeniz yeterli olacaktır. Teknik ekibimiz sizlerle yapacağı detaylı görüşme ile aradığınız kapalı halı saha yapım maliyetini sizlere sunacaktır. Kapalı Halı Saha İstanbul içi bir firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sadece İstanbul değil dünyanın dört bir yanında Integral Spor kalitesi seçilmektedir.

Tüm bu detaylı işler için, bizler halihazırda uzman kadromuzla sizlerle çalışmak için buradayız. Eğer siz de ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurabilir ya da bize 0 (212) 678 13 13 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede size en kaliteli hizmeti sunacaklardır.

KURUMSAL
Referanslar

TOP