FORGOT YOUR DETAILS?

Integral Spor "Açık Halı Saha Yapımı, Suni Çim
ve Spor Zeminleri üretiminde Uluslararası Kalite!
"

INTEGRAL, uzman ve sahasında mütehassıs çalışanları ile açık halı sahayı,
4 hafta gibi kısa bir sürede anahtar teslim olarak problemsiz teslim eder.

Integral Spor, spor sahaları, açık halı saha yapımı hizmeti verir ve açık halı saha projeleriniz anahtar teslim olarak yapılmaktadır.

Açık Halı Saha Yapım ve Aşamaları

ALTYAPI

Hafriyat işleri, civar hatıl betonu, yüzey suyu tahliye, beton dökümü ve mıcır dolgu gibi işlemler gerçekleştirilir.

HALI SAHA ÇEVRE DEMİRİ

“X” şeklinde çapraz borularının kaynak yapımı ve montajı, aydınlatma direği, kale direklerinin yerleştirilmesi gibi işlemler gerçekleştirilir.

SAHA TEL ÖRGÜSÜ

5×5 cm aralığı, 3.5 - 6 mm et kalınlığında, daldırma galvanizli PVC tel örgü kaplama işlemleri yapılır.

Keçe serilmiş saha zeminine çim halı serilir ve iyice yapışması sağlanır ve özel kum dökme işlemleri yapılır.

Açık Halı Saha Yapımı

Üzeri tamamen açık, kenarları tel örgü veya branda ile çevrilmiş spor veya diğer etkinlikler için kullanılabilen alanlara halı saha denilmektedir. Açık halı saha yapımı, kapalı halı saha yapımına göre daha az aşamalı olduğu için hızlı bitmektedir. Bu sahaların üstünün açık olması mevsim şartlarından etkilendiği için kullanılacak malzemenin de kaliteli olması gerekmektedir. Integral Halı Saha olarak halı saha yapımı projelerinizi dört hafta gibi bir sürede tamamlayıp teslim etmekteyiz.

Ölçülerine Göre Halı Saha Türleri

 • 18m x 36m = 648 m² (çok amaçlı saha)
 • 20m x 40m = 800 m²  (mini saha)
 • 25m x 40m = 1000 m²
 • 25m x 45m = 1125 m² (altışar kişilik grupla oyun oynamaya müsait)
 • 27m x 47m = 1269 m²
 • 30m x 50m = 1500 m² (sık tercih edilen. 14 kişilik halı saha ölçüleri )
 • 32m x 52m = 1664 m²

Halı sahalar, yapıları göz önüne alınarak açık halı saha ve kapalı halı saha olmak üzere ikiye ayrılırlar. Bu ayrım kullanım amaçlarına göre değişmektedir. Açık halı sahalar daha hızlı teslim edilirken kapalı sahalarda süre biraz uzamaktadır.

Açık Halı Saha Yapımı ve Aşamaları

Bir halı sahanın yapımı ve açık halı saha yapım maliyeti sahanın ölçüsü, üzerinin açık olması, yapılacak yer ve kullanılacak malzemelere göre değişmektedir. Açık halı saha yapım aşamalarını iki kategoride inceleyelim.

açık-halı-saha

1. Açık Halı Saha Alt Yapı İşleri

 1. Saha yapılacak alanın hafriyatı alınır ve düz bir alan elde edilir.
 2. Çevre hatıl kalıbı için çevresine temel kazılır.
 3. 25cm genişliğinde ∅12’lik inşaat demirleri ve ∅8’lik etriyeler kullanılarak hasır yapılır.
 4. Sahanın üzerine gelebilecek sular için drenaj boruları yerleştirilir. Boruların doğru bir tahliye için, dışa eğim verilmesi gerekir.
 5. Çevre hatılı teraziye alınır ve belirli aralıklarla ankraj boruları yerleştirilir.
 6. BS 20 hazır beton çevre kalıpların içine dökülür.
 7. Önce 3 numaralı kalın mıcır ve sonra 1 no’lu ince mıcır dökülür ve sıkıştırılır. Dalgalanmaları önlemek için sıkıştırma iyi yapılmalıdır.
 8. Suni çim altlığı keçe, zemin üzerine serilir.
 9. Keçe üzerine suni çim döşenmeye başlanır. Suni çimler belirli ölçülere kadar üretildiğinden birbirine ek yapılarak ve yapıştırılarak döşenmelidir.
 10. Yapay çimin üzerine elenmiş, yıkanmış, fırınlanmış, silis kumu fırçalanarak yayılır.
 11. Son işlem olarak özel makinesi ile granüller suni çime yedirilir.

2. Açık Halı Saha Üst Yapı İşleri

 1. Beton hatıla yerleştirilen ankraj borularına direk boruları kaynatılır. Dikey borulara da üst, orta ve yatay boruları da monte edilir.
 2. Kale arkası ve dört köşeye de diyagonal şekilde kaynak yapılır.
 3. Merdivenli aydınlatma direkleri, sahanın uzun kenarına monte edilir.
 4. Aydınlatmalar için imal edilen projektör direklerine 400 W metal projektörler monte edilir.
 5. Panoya kadar elektrik tesisatı uygulanıp, çalışır olduklarından emin olunmalıdır.
 6. İki adet kale direği ve bir adet menteşeli kapı yapılmalıdır.
 7. Çelik konstrüksiyon ve demirler projede belirlenmiş renklere uygun boyanır.
 8. Halı saha çevresi 5x5 cm göz aralığında, 3.6 mm et kalınlığında daldırmalı galvanizli ve PVC kaplı tel örgü ile kaplatılır.
 9. Çelik halatlar gerdirilir ve klemensler ile sabitlenir.
 10. Saha yanları 12x12 cm göz aralığında polyamid iplikten yapılmış file yardımı ile kaplanır.
 11. Sahanın üst kısmı ise 15x15 cm göz aralığında polyamid iplikten yapılmış file ile tamamen kaplanır.
 12. Kaleler ise 12x12 cm göz aralıklı 4 mm polyamid iplikten yapılmış file uygulanır.
 13. Tüm işlemler test edilir ve çalış halde iken teslim edilir.

Açık Halı Saha Yapımında Kullanılan Ürünler

Integral Group bünyesinde geniş ürün yelpazesi olup, isteklerinize yüksek kalite düşük maliyet ile karşılık vermekteyiz. Açık halı saha yapımı projesinde halı saha malzemelerinin çeşitleri ve muadilleri olabilmektedir.

açık-halı-saha-yapım-maliyeti

- Açık Halı Saha Çimi Nasıl Olmalı?

Açık halı sahalarda kullanılacak suni çim belki de en önemli seçimlerden biridir. En çok efor gerektirecek ve kullanılacak bu ürünlerde yapılacak seçim, bir bakımdan da yapılan bu yatırımın en kuvvetli ögesi olmaktadır. Açık halı sahalar da kullanılan malzemeler dış etmenlerden etkilenmesinden dolayı yüksek kalitede seçilmelidir. Güneş ışınları, rüzgâr, kar, yağmur, dolu ve dahi fırtına gibi olası tüm hava şartlarından en az zararla çıkması gereklidir.

Açık halı sahaların da doğal çim kullanılabilir. Fakat bu durum sahanın belirli zamanlarda kullanılamayacağı anlamına gelmektedir. Ekseriyetle yağış alan bölgelerde açık halı saha tercih edilmektedir. Doğal çimin bakımının maliyetli olması ve zaman kaybettirmesi bakımından, onun yerine yapay çim tercih edilebilmektedir. Integral Group bünyesinde ürettiğimiz suni çim halılarımız, FIFA standartlarında olup TSE belgesine de sahiptir. Fibrile ve monofilament ipliklerinden üretilme 3. Nesil ve 4.nesil çim halılarımız da mevcuttur. Yüksek UV dayanımı ve  -30 ile ­artı 50 derece arası sıcaklığa dayanıklılığı vardır. Açık halı sahalarda kullanılan çim hav boyu, 40mm, 50mm, 55mm, 60mm arasında değişmekte ve tercihe göre üretilmektedir. Yine müşteri tercihine bağlı olarak sıklıkları ve renklerinde de oynama yapmak mümkündür. Suni çim halılar, konforu, estetiği ve kullanışlılığıyla uzun yıllar rahatlıkla kullanabilmenizi sağlayacaktır.

Açık Halı Saha Maliyet Faktörü

Sporun aslında hayatımızın daima merkezinde olması gerektiğini anlamamızla beraber insanların spora olan ilgisi gün geçtikçe artmaktadır. Bu amaçla uğrak yer haline gelen halı sahalar ve spor kompleksleri değer kazanmaktadır. Bir halı saha yatırımı fikri kafanıza yerleştiyse size bu konuda yardım edecek işin ehli bir firma bulmanız gerekecektir. Biz Integral Grup olarak anahtar teslimi halı saha projeleriniz için burada bulunmakta ve anahtar teslim halı saha fiyatlarında başrolde bulunmaktayız.

Açık halı saha için birden fazla ve çok yönlü bir araştırma yapmak gerekmektedir. Halı saha yapımında bulunan kalem sayısının fazlalığı ve buna mukabil yapacağınız tercihlerin her biri maliyeti etkilemektedir. Yukarda tabloda bulunan kısımların haricinde projeye eklenmesini isteyeceğiniz, tribün, büfe gibi özel isteklerde yine maliyete etki etmektedir. Aşağıdaki tablodan da görebileceğiniz gibi 30x50 halı saha maliyeti ortalama olarak 45bin Euro bandındadır.

Halı Saha Tipi Halı Sahanın Ölçüleri Ortalama Fiyat (m2)
Açık Halı Saha Maliyeti 30 x 50 m € 45.000
Kapalı Halı Saha Maliyeti 30 x 50 m € 92.000

 

Halı saha yapım projelerinizde gerekli olacak tüm işlemleri en ince ayrıntılarıyla hesaplar ve kusursuz bir proje ile karşınıza gelmiş olur. Uzman ekibimiz ve mühendislerimiz alanın fizibilite çalışmalarıyla sizin istekliniz doğrultusunda olabilecek en uygun projeyi sizler için planlar ve hayata geçirir. Halı saha yapım maliyeti 2022 yılında da sizler için en uygun şekilde hesaplanır. Yapacağınız halı saha yatırımı kendini kısa sürede kazanca dönüştürüp maliyeti amorti eder. Detaylı ve ücretsiz açık halı saha maliyeti 2022 fiyatlarımızı öğrenebilmek için lütfen iletişime geçiniz.

INTEGRAL SPOR

1500+

AÇIK HALI SAHA

3200+

KAPALI HALI SAHA

120.000m³

SUNİ ÇİM SATIŞI

180+

ULUSLARARASI PROJE

KURUMSAL
Referanslar

Açık halı saha lar hakkında

TOP